MENU

PODOLOGIA

Pielęgnacja stóp jest taka samo istotna jak pielęgnacja włosów, dłoni czy twarzy. Stąd podolog – specjalista, które utrzymuje stopy w stanie zdrowia. Podolog kontroluje stopy, uczy Pacjenta dbać o nie a w przypadku pewnych niedoskonałości lub uciążliwych problemów potrafi je wyleczyć. Problemy ze stopami to nie kwestie estetyczne ale przede wszystkim uciążliwy ból dla Pacjenta, który należy jak najszybciej wyleczyć.

W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe usługi:

- usuwanie modzeli, odcisków i brodawek

- leczenie wrastających i wkręcających się paznokci

- rekonstrukcja zniszczonych paznokci

- badanie mykologiczne płytki paznokciowej

- pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na piętach

Odciski na stopach

Odciski to bardzo twarde miejsca martwych komórek zrogowaciałych naskórka, które znajdują się w głębokich warstwach skóry. Posiadają korzeń w kształcie stożka, który wrasta z upływem czasu w stopę. Powstają one nw skutek tarcia a także trwałego, punktowego ucisku. To bardzo bolesna niedogodność.

Wrastające paznokcie i ich leczenie

Wrastające paznokcie to bardzo bolesna dolegliwość, która w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie, ponieważ rosnący paznokieć wrasta w tkankę miękką palca. Nieodpowiednio zwalczana często ulega nawrotom. Wrastające paznokcie usuwamy w gabinecie w szybki i bezbolesny sposób.

Rekonstrukcja zniszczonych paznokci i paznokci grzybiczych
Ubytki paznokci są najczęściej wynikiem uszkodzeń mechanicznych lub zmian chorobowych po zajęciu grzybicą. Rekonstrukcja paznokcia polega na odbudowie płytki paznokcia nawet w przypadku paznokcia zajętego grzybicą. Zabieg ten jest bezbolesny. Po wykonanym zabiegu paznokieć wygląda estetycznie i naturalnie jak sprzed zmiany.

Badanie chorób płytki paznokciowej
Przeprowadzenie dokładanego badania mykologicznego daje możliwość wykrycia i zróżnicowania odpowiedniego rodzaju grzyba. To z kolei pomaga w postawieniu szybkiej i trafnej diagnozy oraz wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

Pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na piętach
Popękana i wysuszona pięta poza tym, że wygląda nieestetycznie może być podstawą do rozwoju bakterii i wirusów. Kuracja takich pięt polega na oczyszczeniu powstałych szczelin oraz aplikacji leczniczych preparatów, które łagodzą powstałe rany i zabezpieczają przed rozwojem choroby lecząc ją docelowo.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij